Liquid – nowa inicjatywa w internecie

W kwietniu tego roku oczom mieszkańców Stanów Zjednoczonych ukazał się pionierski i niezwykle ciekawy projekt dotyczący wypożyczania rowerów. Jak doskonale wszystkim wiadomo ludzie podróżują dziś bardzo dużo, nie tylko na wakacje, ale także do pracy czy w sprawach biznesowych. Często udając się do jakiegoś miejsca chcemy skorzystać z rowerów, ale okazuje się, że jest z tym ogromny problem. Miasta nie prowadzą żadnych publicznych wypożyczalni, a prywatna wypożyczalnia rowerów Warszawa, nie zawsze jest obecna lub po prostu nie ma nic ciekawego do pożyczenia.

Wyjeżdżając gdzieś zazwyczaj rezerwujemy sobie nocleg jeszcze przed samym wyjazdem, często robimy to przez internet. Dokładnie ten sam sposób został wprowadzony w nowatorskiej metodzie wypożyczania rowerów, czyli Liquid. W największym skrócie jest to po prostu pożyczanie rowerów jednej osobie przez inną osobę. System ten jest niezwykle prosty w swoim działaniu. W kwietniu ukazała się strona www.doliquid.com, która umożliwiała zamieszczanie wszystkim mieszkańcom Nowego Yorku oraz San Francisko ogłoszeń będących ofertą wypożyczenia roweru. Każdy kto posiada rower, chce go wypożyczyć i zarobić na tym może się ogłaszać w serwisie. Tworzone są ogłoszenia zawierające takie informacje jak lokalizacja roweru, zdjęcia, cena i maksymalny czas wypożyczenia. Ludzie chcący wypożyczyć rower w danej lokalizacji mogą jeszcze przed wyjazdem zarezerwować sobie u takiej osoby rower, który później wypożyczą już po przyjeździe.

Projekt jest niezwykle prosty, ale jakże użyteczny. Szybko stał się ogromnym hitem w Stanach Zjednoczonych i dziś można wypożyczać rowerów z prawie 300 miast, z różnorodnych stanów tego kraju. System wypożyczania rowerów liquid to niesamowite ułatwienie dla wszystkich, którzy bardzo potrzebują rowerów na wyjazdach. Już nie trzeba godzinami poszukiwać wypożyczalni w miejscu do którego się udajemy. Często ludzie wręcz kupowali po prostu nowy rower w miejscu przebywania i przed wyjazdem po prostu starali się go sprzedać. Liquid pozwala zarezerwować sobie rower do wypożyczenia tak samo jak nocleg, jeszcze przed samym wyjazdem. Wszystko można oczywiście łatwo i szybko zrobić przez internet. Kto wie, może ten niezwykle ciekawy projekt niedługo trafi do Europy? Już nie będzie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy na transport roweru samochodem czy nawet samolotem gdzieś do dalekiego kraju.

Leave a Reply

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>