Karma Kits

3_karma_kitsKolarstwo jest dyscypliną rozwijającą się naprawdę dynamicznie i to nie tylko w skali naszego kraju, ale także, a może przede wszystkim w skali światowej. Potwierdzeniem tych słów są zaś takie pomysły jak Karma Kits, rozpropagowane na Zachodzie, acz pojawiające się też w Polsce. Co natomiast pod terminem tym się kryje? A no specjalne puszki, rozstawione na najpopularniejszych trasach rowerowych, które zawierają między innymi:

 

- batony energetyczne;

- apteczkę pierwszej pomocy;

- worki na śmieci;

- płaszcze przeciwdeszczowe;

- zapasowe dętki;

- opony rowerowe;

- podstawowe narzędzia;

- wodę;

- kopertę na datki.

Wszystko to zaś po to, aby potencjalne awarie lub inne nieprzewidziane sytuacje nie stanowiły dla nas większego problemu, a wręcz przeciwnie, aby zostały rozwiązane szybko i skutecznie.

 

Jak wesprzeć Karma Kits?

Akcję tę wspiera się dwojako, bo albo przez pokrywanie kosztów wykorzystanego wyposażenia, do czego wykorzystamy wspomniane wyżej koperty na datki, albo przez samodzielne uzupełnianie owych puszek o swój własny sprzęt, zostawiając tam niepotrzebne dętki rowerowe, narzędzia czy cokolwiek innego. W krajach, gdzie system ten funkcjonuje w sposób profesjonalny, zawsze można też nawiązać kontakt z osobami zań odpowiedzialnymi i samodzielnie spytać o to, w jaki sposób ową pomoc możemy zrealizować. Po wtóre z kolei, systemy te współpracują z tamtejszymi służbami ratowniczymi, dlatego- jeśli najbliższy solidny serwis rowerowy znajduje się zbyt daleko- otrzymamy informację o pobliskiej puszcze Karma Kit.

 

Reasumując zatem, bardzo dobrze byłoby, gdyby akcja ta na stałe zagościła w naszym kraju, zatem- gdy tylko znajdziemy takową możliwość- po prostu ją wspierajmy i dążmy do jej rozpowszechnienia na wszystkich rodzimych szlakach rowerowych.

Leave a Reply

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>