5 powodów dla których warto wyposażyć się w GPS

3_gps na rowerSystem GPS dla rowerzystów, znany także jako rowerowa nawigacja satelitarna, to nic innego, jak radionawigacja bazująca na falach radiowych, pochodzących z satelitów i pozwalających na określenie aktualnego położenia rowerzysty oraz wielu innych parametrów. Jednym więc słowem, akcesorium to- przynajmniej na pierwszy rzut oka- nie różni się od wyposażenia tego typu dla kierowców, ale no właśnie- tylko na pierwszy rzut oka. Dlaczego? A no dlatego, iż rowerowa jego odmiana pozwala na pomiary takie jak spalone kalorie, tętno, czas treningu i wiele innych, a i to nie kończy listy powodów, dla których warto wyposażyć weń swój rower. Co zaliczamy więc do tytułowych pięciu powodów do kupna systemu GPS?

 

a) Wytyczanie trasy

Mapy GPS dla rowerzystów uwzględniają nie tylko ulice, ale i drogi rowerowe, dzięki czemu posiadacze takowych będą mogli dokładnie zaplanować i wytyczyć swą trasę, dzieląc się nią z innymi, na przykład poprzez publikację jej na forach dyskusyjnych. Mało tego, za pomocą tej możliwości przygotujemy się na wszystkie potencjalne wzniesienia, zjazdy, łączenia dróg i inne przeszkody, opierając się i na danych satelitarnych, i na danych innych rowerzystów, którzy konkretne trasy już pokonali.

 

b) Dowody po wypadku

Wypadki się czasem zdarzają i rowery nie są od tego odstępstwem, a wręcz przeciwnie, bowiem kolizje tych i samochodów bywają stosunkowo częste. GPS przydaje się natomiast wtedy, kiedy należy udowodnić nasze zachowanie podczas spornego odcinka, zaczynając od miejsca zatrzymania, poprzez zachowanie przepisów drogowych, a na wielu innych szczegółach kończąc, oczywiście pod warunkiem nieuszkodzenia tegoż urządzenia.

 

c) Parametry zdrowotne

Jak już wyżej zostało wspomniane, rowerowe systemy GPS pozwalają na mierzenie poszczególnych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno, poziom spalania kalorii i inne tego typu, co stanowi świetną propozycję dla wszystkich spalających zbędne kilogramy i wykorzystujących dwukołowiec do poprawienia stanu swojego zdrowia.

 

d) Funkcje sportowe

Jeśli uczestniczymy w szeroko rozumianych zawodach kolarskich, system GPS może być też wykorzystany do śledzenia pozostałych zawodników (pod warunkiem posiadania i przezeń tegoż wyposażenia) oraz motywowania się przy tym do zwiększenia wysiłku. Kwitując więc, funkcja ta pozwala na monitoring trasy w oparciu o zasady zbliżone do gier komputerowych.

 

e) Samoanaliza

Ostatnim z owych powodów jest zaś możliwość odtwarzania przejechanych tras, porównywania wszystkich statystyk, analizowania prędkości na konkretnych odcinkach i ogólnie, szeroko rozumiana możliwość samoanalizy, dzięki której każdy następny trening kolarski będzie lepszy.

 

Podsumowując zatem, system GPS to wyposażenie wprost niezbędne dla osób, które zajmują się lub chcą się zajmować kolarstwem na poważnie, toteż warto się nim zainteresować, tym bardziej że jego dostępność jest wprost ogromna, zaczynając od wielkich sklepów, a na miejscach takich jak butik rowerowy warszawa kończąc. Nie pozostaje więc nic innego, jak się weń czym prędzej zaopatrzyć i korzystać z wszystkich jego przymiotów.

1 thought on 5 powodów dla których warto wyposażyć się w GPS

  1. Korzystam od paru miesięcy i muszę przyznać, że mając zasobny zbiór ścieżek GPS można czuć się dumnym. Poza sezonem mam mnóstwo radości w analizach i porównywaniach tras. Poza tym można je z łatwością publikować na różnych stronach. Polecam :) Konrad

Leave a Reply

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>